Kamyon Şoförü Long’un Hikayesi

İrlanda’lı Kamyon şoförü Long, ekmek parasını kazanmak için uzak yerlere kamyonuyla yük taşımakta, sürekli uzun yolculuklara çıkmaktadır. Bir gün yolu Arabistan’a düşer. Orada bir şeyhin kızı olan dünyalar güzeli Hicle’yi görür ve hemen tutulur. Hicle de Long’a ilk görüşte aşık olmuştur. Bundan sonra Long, sık sık yolunu Arabistan’a, sevgilisinin yaşadığı şehre düşürmeye başlar. Sevgililer her fırsatta Arabistan çöllerinin gizemli gecelerinde birbirlerine olan aşklarını dile getirmektedirler. Ancak Hicle’nin babası Şeyh Cabbar, bu beraberliğe karşıdır. Hiçbir zaman onaylamamıştır. Sonunda aşıkları ayırmak için ve cümle aleme ibret olsun diye kızını adamlarına öldürtür.

Yine uzun bir kamyon yolculuğundan sonra Arabistan’a gelen Long, sevgilisinin şeyh tarafından öldürtüldüğünü duyunca deliye döner. Çok etkilenmiştir. Kamyonuna atladığı gibi Arabistan çöllerine sürer kamyonunu son sürat. Çölün uçsuz bucaksız kumları üzerinde kamyonunu kilometrelerce deliler gibi süren Long, bir kum fırtınasına yakalanır ve bir daha da kendisinden hiç haber alınamaz.

İki aşık artık cennette kavuşmuşlardır birbirlerine. Mola yerlerinde anlatılan bu hikaye, ağızdan ağıza yayılır bütün kamyoncular arasında. Long’u tanıyan tanımayan tüm dünyadaki kamyoncular üzülmüşlerdir bu acıklı sona. Yaşanan ümitsiz aşkı ölümsüzleştirmek ve sevgililerin adını sonsuza kadar yaşatmak üzere o günden sonra kamyonlarının arkasına şu yazıyı yazmaya başlar kamyoncular:

LONG VE HİCLE

       

Reklamlar
Bu yazı Renkli Yazılar içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

3 Responses to Kamyon Şoförü Long’un Hikayesi

  1. Reşat Kılıç dedi ki:

    Yaşamda öğrenilmesi gereken o kadar çok şey var ki anlatımı bile zor. Sayen de LONG VEHICLE nin ne anlama geldiğini öğrendim Teşekkürler dostum Emeğine sağlık. Reşat Kılıç

  2. Anonim dedi ki:

    Uzun yolda anlatılacak bir hikaye … Teşekkürler
    bbbihter

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s